PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ولادت_امام_مهدی_ع

پیام حقیقت
May 7, 2018 - 12:30 pm GMT, 12:30 PM
#احمدالحسن

️ سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

در یاد بود ولادت مبارک ایشان:
فرا رسیدن 15 شعبان و ولادت بقیه الله در زمین، بر شما مبارک باد؛ درود خداوند، بر ایشان و بر خاندان پاک و طاهر ایشان

از خداوند خواستارم که وصی و فرستاده با یُمن خویش، سیداحمدالحسن را حفظ کند و به زودی و با شتاب، با فضیلت و رحمت خویش (سبحانه) ایشان را [در کنار یکدیگر] جمع کند.

️ این یکی از نصیحت های مبارک ایشان، برای فردی است که دوست دار استفاده از سیره الهی آل محمد(ع) است:
یکی از طلبه ها «مانند حال غالب دیگر طلبه ها» از شرایط مادی سخت، به خاطر کافی نبودن شهریه اش سختی می کشید، تا جایی که او، مجبور شد دو هفته در مدینه بماند و به خاطر نداشتن هزینه های رفت و امد، به شهری که در آن، خانواده و فرزندانش ساکن هستند، نرفت.

یک روز، از عبدصالح، درباره این پرسیدم که آیا مساعدت و یاری اش، با فراهم ساختن هزینه های حمل و نقل یا مقداری از آن امکان پذیر است⁉️

ایشان(ع) فرمود:...اما درباره مساعدت، راحت باش، می توانی هر کمکی کنی و نیازمند این نیست که از من بپرسی؛ فکر میکنم که صحیح نیست که خودت را به این شکل در قید و بند بیندازی و از من، درباره مسائل ساده بپرسی؛ مانند کمکی که آن را مناسب می بینی.

این‌چنین پرسشی، برای شما و همچنین برای من، زیبا نیست:

برای شما: به این خاطر که قید و بند نهادن است و شما را ابزاری بدون ارزش میکند که هیچ توانایی برای تصمیم، بدون مراجعه و پرسش ندارد؛ و این مسئله درباره شما زیبنده نیست.

و درباره من: من را این طور قرار می دهد که می خواهم چیره شوم و مسلط بشوم و می خواهم که همگی در هر کوچک و بزرگی، به من مراجعه کنند و خودشان، هیچ نظر یا تصمیمی نداشته باشند؛ حتی در مسائل ساده و مسائل روشن.

من این چنین نیستم؛ من به شخصه، نهایت مساله ای که می خواهم، این است که به فردی آموزش دهم و او را تربیت کنم تا در ضمن منظومه الهی رهبری کند؛ سپس لازم است که او تصمیم بگیرد و رهبری نماید.
من نسبت به چیره شدن به کسی، رغبت ندارم و دوست ندارم که این گونه برخورد کنم که انگار من، صاحب سلطه بر فردی هستم؛ این مساله ای است که در نفسم، متمرکز شده است و چه بسا درباره من، فطری باشد؛ در نتیجه برخورد برعکس آن، مرا راحت نمی کند، بلکه برعکس است.

هر سال، در خوبی باشید

️دکتر علاءالسالم حفظه الله
1 مه 2018 م

https://t.me/ghalam_ashab_ghaem_as/754

https://www.facebook.com/ghalam.ashab.ahmed.alhasan.as

️ @ghalam_ashab_Ahmad_as