PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورده اینکه چرا اگر ارواح انسانها به حال خود رها میشدند درباره ربوبیت خداوند بایکدیگر به نزاع میپرداختند؟

mohsen331
February 13, 2018 - 2:31 pm GMT, 02:31 PM
اعوذبه الله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

والحمدالله وحده وحده وحده
وصلی الله علی محمد وال محمد الائمه والمهدیین وسلم تسلیما کثیرا

اسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

حقیر از محضر امام بزرگوار سوال دارم که مدتی است که ذهنم را مشغول نموده

حقیر چندین بار کتاب شرایع الاسلام را مطالعه نموده

در قسمتهای پایانی کتاب قبل از قسمت رجعت

شما فرمودید:
که اراواح انسان در بالاترین جایگاه در ملکوت خلقت یافته و خداوند میدانسته که اگر این ارواح به حال خود رها شوند انها در مورده ربوبیت خداوند به نزاع می پرداختند

برای همین

برای انها امتحان عالم ذر و عالم جسمانی و برگزیدگان انها را به عالم رجعت برای امتحان فرستاده

سوال حقیر این است که چرا این ارواح که در بالاترین جایگاه خلقت یافته اند در مورده ربوبیت خداوند با یکدیگر به نزاع میپرداختند اگر رها میشدند؟

ایا در عالم ارواح مربی یا ربی برای پرورش انها نمیتونسته وجود داشته باشد حتما باید به این درجه ظلمت فرود می امده تا معنی ربوبیت را درک بکنن ارواح؟

سپاسگذارم هستم از شما امام رئوف و مهربان

برای شما از خداوند صبر جمیل وسلامتی و موفقیت در امورتان را خواستگارم

برای حقیر و همه انصار بزرگوار بسیاردعا کنید

والحمدالله وحده وحده وحده
وصلی الله علی محمد وال محمد الائمه والمهدیین وسلم تسلیما کثیرا

وسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

یاعلی

mohsen331
June 23, 2018 - 10:07 pm GMT, 10:07 PM
سبحان الله باوجود گذشت مدت طولانی جواب سوال دریافت نشد ولی حقیر از دروس که در تفسیر مقداری از سوره مبارکه فاتحه تدریس شده بود توسط استاد بزرگوارمان
به پاسخ این سوال پی بردم که
در حقیقت این ارواح باید به این عالم جسمانی که در پایین ترین سطح خلقت هست باید نزول پیدا میکردند تا با این ظلمت جسمانی جایگاه ظلمت و مخلوق بودنشان را به عینه و در عمل درک بکنند و بفهمند که از چه خلقت شده اند و جایگاه ظلمتی که اون من وجودیشان داره را
بتوانند دقیقا درک کنند و خوشان را از ان ظلمت خارج کنند با عمل با اخلاص در واقع وسایل این امتحان در این عالم جسمانی و در اسمان اول از بهشت انفس مکانی که برای ادم علیه السلام امتحان اغاز شد شروع و محیا گردیده است و در ادامه ان در این عالم جسمانی تا مراتب بالاتر که به ملکوت و عالم عقل برسه در مسیر برگشت

ومن الله توفیق به الخیر

امیدوارم خورشید حقیقت طلوع کند تا دل ما ارام گیرد

اللهم روحی فدک یا احمدالحسن

ایلی ایلی چرا مرا فرستادی
کلام اخر مصلوب بر صلیب

جای بسی تامل و تفکر برای انصار حقیقی این کلام دارد