PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد اولین و آخرین یاران امام مهدی

abed
July 15, 2014 - 5:43 pm GMT, 05:43 PM
فرهنگی هستم درتحقیقاتم به این شبهه برخوردم که درکتاب بشارت الاسلام گفته شده اولین وآخرین یاران مهدی علی و محارب بوده است واسمی ازاحمدبرده نشده است لطفا توضیح دهید متشکرم

mojahed 313
July 17, 2014 - 6:21 pm GMT, 06:21 PM
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صلی علی محمد وآل محمد الائمه والمهدیین وسلم تسلیماض کثیرا.
برادر گرامی به تالار انصار امام مهدی علیه السلام خوش آمدید.
برادر گرامی این روایتی که در کتاب بشارة الاسلام
(فقال (عليه السلام): ألا وأنّ أوّلهم من البصرة وآخرهم من الأبدال، فأما الّذين من البصرة: فعل ومحارب)
برادر گرامی این اسم محارب آیا اسم خاص یا لقب و صفت است؟؟
این محارب لقب یا صفت است همانگونه که قائم ، منصور، و مهدی وغیره از القابی که به امام مهدی و مهدی اول منتسب می شوند.
برادر این روایت دال بر اینکه اولین انصار امام مهدی علیه السلام از بصره است. و ما می دانیم که اولین انصار امام مهدی ع همان احمد است که در روایت وصیت پیامبر اکرم ذکر شده:

امام صادق (ع) از پدرش امام باقر (ع) از پدرش امام زين العابدين (ع) از پدرش امام حسین (ع) از پدرش امير المومنين (ع) که فرمود : رسول الله (ص) در شبى كه وفاتش در آن بود ، به على (ع) فرمود : اى ابا الحسن ، كاغذ و دواتى بياور . و رسول الله (ص) وصيت خود را املاء فرمود ، تا این که بدين جا رسيد كه فرمود : يا على ! بعد از من دوازده امام مى باشند و بعد از آنها دوازده مهدى هستند . پس تو يا على اولين دوازده امام مى باشى . ... . و تو پس از من خليفه و جانشين من بر امتم هستى ، هر گاه وفاتت رسيد ، خلافت را به پسرم حسن واگذار كن ، ... ، و چون وفات او ( امام حسن عسکری (ع) ) برسد ، آن را به پسرش محمد كه مستحفظ از آل محمد (ص) است ، تسليم كند ، و آنها دوازده امام هستند . سپس بعد از او دوازده مهدى مى باشند . پس وقتى كه زمان وفاتش فرا رسید ، خلافت را به پسرش كه اولين مهديین است ، مى سپارد . براى او سه اسم است . يك اسمش مانند اسم من ، و اسم ديگرش اسم پدر من است ، و آنها عبد الله و "احمد" هستند ، و نام سوم مهدى است و او اولين مومنان است.
الغیبة الطوسي ص150 ح111 . بحار الانوار ج36 ص260 ح81 . بحار الانوار ج53 ص147 ح6 – مختصر . غاية المرام ج2 ص241 . مختصر بصائر الدرجات ص39 . إثبات الهداة ج1 ص549 ح376 . الايقاظ من الهجعة ص362 . العوالم عبد الله البحراني ج3 ص236 ح227 . نوادر الاخبار الفیض الکاشاني ص294 . مكاتيب الرسول الشيخ الميانجي ج2 ص96 . تاريخ ما بعد الظهور ص641 . محدث نوری که از عالمان به علم حدیث و علم رجال می باشد ، در کتاب النجم الثاقب ج2 ص71 قسمتی از این حدیث را ذکر کرده و گفته است که سند این وصیت معتبر است

این شخص احمد همان اولین انصار امام مهدی ع است چون که آخر وصیت می فرماید:او اولين مومنان است.
و می دانیم که اولین انصار امام مهدی اولین شخصی که به امام مهدی ایمان می آورد و بجز از این نمی توان این لقب را به او انتساب داد.
همانگونه که امام علی ع اول مومنین به رسالت پیامبر که به او این لقب انتساب داد. و احمد اولین مؤمنین به ظهور امام مهدی ع است.

و در بشارت الاسلام حدیثی از امام صادق ع بیان می کند که شخصی که از بصره احمد است.
و امام صادق (ع) در خبری طولانی نام اصحاب قائم را ذکر می کند، فرمود: (... از بصره... احمد)بشارة الإسلام ص 181

به این روایات دقت کن احمدی که در این روایات ذکر شده کیست غیر از احمدی که در وصیت پیامبر اکرم ذکر شده است و او پسر و خلیفه او می باشد.

در حدیثی طولانی از امام علی (ع) در حالی که از آخر الزمان سخن می گفتند ، فرمود : ... زمانی که احمد آنها را رهبری کند و محمد را تصدیق کند . ماذا قال علی (ع) عن آخر الزمان ص6

حذیفة بن الیمان گويد : شنيدم که رسول الله (ص) درباره مهدی می فرمود : همانا با او بين رکن و مقام بيعت می شود و اسمش "احمد" و عبد الله و مهدی است . اين سه اسم نامهای او می باشند . الغيبة الطوسي ص454 . الغيبة الطوسي ص470 . اثبات الهداة ج5 ص134 . بحار الانوار ج52 ص290-291 . منتخب الاثر ص468

عن الباقر (ع): (إن لله تعالى كنزا بالطالقان ليس بذهب ولا فضة ، اثنا عشر ألفا بخراسان شعارهم : ( أحمد أحمد ) يقودهم شاب من بني هاشم على بغلة شهباء ، عليه عصابة حمراء ، كأني أنظر إليه عابر الفرات . فإذا سمعتم بذلك فسارعوا إليه ولو حبوا على الثلج ) منتخب الأنوار المضيئة ص 343
(همانا برای خداوند گنج هايی در طالقان است، نه از جنس طلا ونقره بلکه لشکری دوازده هزاز نفری در خراسان است که شعارشان احمد احمد است و جوانی از بنی هاشم سوار بر اسبی سفيدکه پيشانی بندی سرخ بر پيشانی دارد فرمانده ی آنان است گويا او رامی بينم که از فرات عبور می کند پس هنگامی که خبر او به گوش شما رسيد بسوی او بشتابيد حتی اگر بر روی برف سينه خيز برويد). از سوی ایران آمده و از فرات (بدل دجله) عبور می کند و آن مسیر ممکن نیست جز اینکه به بصره اشاره داشته باشد.