PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره غسل در آتش

AnsarAllah313
May 7, 2012 - 10:56 pm GMT, 10:56 PM
بسم الله الرحمن الرحیم
والحمد لله رب العالمین
وصلی الله علی محمد وآل محمد الائمة والمهدیین وسلم تسلیما کثیرا

سوال در روم فارسی از یکی از مهمانان بسیار محترم مطرح شده است

نظر امام احمد الحسن (ع) درباره غسل در آتش چیست ؟

۱ و در آن‌ ایام‌، یحیی تعمید دهنده‌ در بیابان یهودیه‌ ظاهر شد و موعظه‌ كرده‌، میگفت‌: ۲ «توبه‌ كنید، زیرا ملكوت‌ آسمان‌ نزدیک است‌. » ۳ زیرا همین‌ است‌ آنكه‌ اشعیای نبی از او خبر داده‌، میگوید: «صدای ندا كننده‌ای در بیابان‌ كه‌ راه‌ خداوند را مهیا سازید و طُرُق‌ او را راست‌ نمایید.» ۴ و این‌ یحیی لباس‌ از پشم‌ شتر میداشت‌ و كمربند چرمی بر كمر، و خوراک او از ملخ‌ و عسل‌ برّی میبود. ۵ در این‌ وقت‌، اورشلیم‌ و تمام‌ یهودیه‌ و جمیع‌ حوالی اُردُنّ نزد او بیرون‌ میآمدند، ۶ و به‌ گناهان‌ خود اعتراف‌ كرده‌، در اُرْدُن‌ از وی تعمید مییافتند. ۷ پس‌ چون‌ بسیاری از فریسیان‌ و صدّوقیان‌ را دید كه‌ بجهت‌ تعمید وی میآیند، بدیشان‌ گفت‌: «ای افعیزادگان‌، كِه‌ شما را اعلام‌ كرد كه‌ از غضب‌ آینده‌ بگریزید؟ ۸ اكنون‌ ثمره‌ شایسته‌ توبه‌ بیاورید، ۹ و این‌ سخن‌ را به‌خاطر خود راه‌ مدهید كه‌ پدر ما ابراهیم‌ است‌، زیرا به‌ شما میگویم‌ خدا قادر است‌ كه‌ از این‌ سنگها فرزندان‌ برای ابراهیم‌ برانگیزاند. ۱۰ و الحال‌ تیشه‌ بر ریشه‌ درختان‌ نهاده‌ شده‌ است‌، پس‌ هر درختی كه‌ ثمره‌ نیكو نیاورد، بریده‌ و در آتش‌ افكنده‌ شود. ۱۱ من‌ شما را به‌ آب‌ به‌ جهت‌ توبه‌ تعمید میدهم‌. لكن‌ او كه‌ بعد از من‌ میآید از من‌ تواناتر است‌ كه‌ لایق‌ برداشتن‌ نعلین‌ او نیستم‌؛ او شما را به‌ روح‌القدس‌ و آتش‌ تعمید خواهد داد

تشکر از زحمات شما عزیزان

والحمد لله وحده وحده وحده
وصلی الله علی محمد وآل محمد الائمة والمهدیین وسلم تسلیما کثیرا
والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته